BASİAD Balıkesir’in Menfaatleri İçin Çalışan Bir Ortak Fayda Kuruluşudur.
ANASAYFA
YÖNETİM
KOMİSYONLAR
ÜYELERİMİZ
SÜTUNLU KONAK
İLETİŞİM
          ENGLISH  
Tüzük Basiad Tarihçe Etik Basiad Vizyonu Yönetim Kurulu Başkanın Mesajı Komisyonlar Üyeler Onursal Üyeler Yüksek İstişare Konseyi Sütunlu Konak Basiad Blog Etkinlikler Raporlar Basın Bültenleri Kurumsal Kimlik Logo Basiad Evrensel Görüş Algısı Balıkesir Fotoğrafları

BASIAD Balıkesir Bankacılık 2012 Sektör Raporu

Abdullah BEKKİ
 Ünvanı  : BAŞKAN 
 İşyeri Ünvanı : BEKKİLER METAL MAKİNA ANONİM ŞİRKETİ & BEKSAN ÇİVİ TEL ANONİM ŞİRKETİ
 Adres : YENİ SANAYİ SİTESİ 48.SOK.NO:1 BALIKESİR
 Tel No. : 0 266 246 27 50
 Fax No : 0 266 246 27 52
 Web Adresi : www.bekkiler.com 
 E-mail Adresi : abdullah@bekkiler.com

1966 Yılında Balıkesir’de doğan Abdullah Bekki; 1967 yılından günümüze metal malzemeler ticareti ve imalatı yapan ailenin bir ferdi olarak sektörün içine çocuk yaşlarda adım atmıştır. Bekki grubu; kurucusu Mehmet Lütfü Bekki önderliğinde 1995 yılında Bekkiler Makina Metal Sanayi Ticaret A.Ş.yi kurarak; metale form verme tesisi ve demir çelik ürünlerinde ticaret hamlesini genişletmiştir. Abdullah Bekki’nin; Genel Müdürlük görevini yürüttüğü Bekkiler Metal Makina A.Ş Balıkesir’de CNC Punch Pres, Abkant Presler ve Giyotin Makaslar gibi üretime bilgisayar teknolojisini getiren makine grubunun kullanım öncülüğünü yapmış ve Balıkesir Sanayisinde CNC Makine gruplarının kullanımının artmasına büyük katkı sağlamıştır. Abdullah Bekki grubun üretim sektöründe ihracat ağırlıklı çalışan bir diğer şirketi olan; Genel Müdürlüğünü Hüseyin Bekki’nin yaptığı Beksan Çivi Tel Sanayi Ticaret A.Ş. nin de Genel Müdür Yardımcısıdır. Bekkiler grup; 50 MW kapasiteli RES projesini bağlı ortaklık şeklinde Esinti Enerji Üretim A.Ş. firmasını çatısı altında 2015 yılı sonunda üretime geçirmeyi planlamaktadır. Abdullah Bekki Sivil Toplum Kuruluşları ve meslek örgütlerinde önemli görevler almıştır. Uzun yıllar yönetiminde görev aldığı, Başkan Yardımcılığını yürüttüğü Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneğinin 11. Genel Kurulunda Başkanlığına seçilmiştir. İki çocuğu ve eşi ile birlikte mutlu bir ailenin; ferdi olmanın sevincini yaşamaktadır.

Ümit BAYSAL
 Ünvanı  : BAŞKAN YARDIMCISI
 İşyeri Ünvanı : KÜÇÜKÇİFTLİK TOHUMCULUK LTD.ŞTİ.
 Adres : GÜMÜŞÇEŞME MH. 186 SK NO:18 BALIKESİR
 Tel No. : 0 266 239 47 96
 Fax No : 0 266 244 07 66
 Web Adresi : www.kucukciftlik.com 
 E-mail Adresi : umit.baysal@kucukciftlik.com

Evli ve iki çocuk sahibi olan Ümit Baysal 1975 yılında Balıkesir`de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Balıkesir`de tamamladıktan sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Seracılık Bölümününü bitirdi. 1997 Yılında Aile şirketi olan Küçük Çiftlik Tohumculuk Ltd.Şti.`nde iş hayatına başladı. Şuanda Küçük Çiftlik Tohumculuk Ltd.Şti. Genel Müdür`ü olarak iş hayatına devam etmektedir.

Mustafa ERCAN
 Ünvanı  : BAŞKAN YARDIMCISI
 İşyeri Ünvanı : ERCAN TAŞOCAĞI İŞL.TİC VE SAN.LTD.ŞTİ
 Adres : AKINCILAR MH.GAZİ BULVARI PANCAR SK. NO:1 BALIKESİR
 Tel No. : 0 266 241 74 78
 Fax No : 0 266 249 69 92
 Web Adresi :  
 E-mail Adresi : mustafa.erc@hotmail.com
1965 Balıkesir doğumlu olan Mustafa ERCAN lise eğitimini bitirdikten sonra iş hayatındaki yerini aldı. 1983 yılından itibaren de Ercan Ltd.Şti. olarak taş ocağı işletmesi alanında faaliyetini sürdürmekte olan ERCAN, evli ve iki çocuk babası.
Aytuğ YARMAZ
 Ünvanı  : GENEL SEKRETER
 İşyeri Ünvanı : BAL-AY-KA MÜH. LTD. ŞTİ
 Adres : PAŞAALANI MAH. 46. Sokak No:18 Karesi BALIKESİR
 Tel No. : 0 266 244 23 60
 Fax No : 0 266 245 04 95
 Web Adresi : www.balaykamuhendislik.com
 E-mail Adresi :  aytugyarmaz@hotmail.com

Aytuğ Yarmaz 1978 yılında Balıkesir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Balıkesir’de tamamladıktan sonra; Yüksek Öğrenim içinde tercihi Balıkesir oldu. 2001 yılında Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Makine Mühendisi olan Aytuğ Yarmaz iş hayatında kendi branşında girişimci iş adamı olarak devam etti. Mühendislik bilgisini girişimcilik ile birleştirerek Balayka Markasının doğmasını sağladı. 2003 yılında Balayka Mühendislik firması kuruldu. Aytuğ Yarmaz Balayka Markası ile; mekanik tesisat sistemleri, ısıtma, soğutma, yangın ve havalandırma sistemleri ile plan proje taahhüt işlerini başarı ile gerçekleştirmektedir. Sektöründe faaliyette bulunduğu bölgede önemli yatırımların gerçekleşmesinde katkıda bulunmuştur. Aytuğ Yarmaz sosyal sorumluk projelerine, sosyal ortaklığa ve destek faaliyetlerine ilgi duymaktadır. Balıkesir Üniversitesi Dağcılık Topluluğu BAÜDAKS Kurucusudur ve 2. Başkanlığını yapmıştır. BALIKESİR Dağcılık ve arama kurtarma kulübü kurucusudur. Deprem felaketlerinde kurtarma çalışmaları ve dağ arama çalışmalarının içinde yer almıştır. Türkiye Telsiz ve Radyo Amatörleri Birliği (TRAC) üyesidir. TTMD Türk Tesisat Mühendisleri derneği üyesidir. Makine Mühendisleri Odası Balıkesir İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. BASİAD Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve 1 çocuk babası olan Aytuğ Yarmaz boş zamanlarında ailesi ile birlikte gezi ve sosyal faaliyetlere katılmaktadır.

Celal HATATOĞLU
 Ünvanı  :  YÖNETİM KURULU ÜYESİ
 İşyeri Ünvanı :  ELTES ELEKTRİK SAN.TİC.LTD.ŞTİ
 Adres :  YENİ SANAYİ SİTESİ CUMHURİYET CD. NO:247/A BALIKESİR 
 Tel No. :  0 266 246 42 01
 Fax No :  0 266 246 42 02
 Web Adresi :  www.elteselektrik.net
 E-mail Adresi :  info@elteselektrik.net
 Dernek Sicil No :  1098
 Dernek Kayıt Tarihi :  09.04.2007

 

Evli ve iki çocuk sahibi olan Celal Hatatoğlu 1972 yılında Balıkesir`de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Balıkesir`de tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesinden inşaat teknikeri olarak mezun oldu. 1994 Yılında enerji sektöründe iş hayatına başlangıç yaptı. İş hayatı ile birlikte çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı. Sosyal sorumluluk projelerine katkı yaptı. Genişlemesine ve kurumsallaşmasına çalışmaları ile katkı verdiği Eltes Elektrik Limited Şirketinin ortağı ve müdürüdür.

Nuri ÇAKMAK
 Ünvanı  : YÖNETİM KURULU ÜYESİ
 İşyeri Ünvanı : KÖSE İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
 Adres : ATATÜRK MA. BANDIRMA CD. NO:67 BALIKESİR 
 Tel No. : 0 266 243 96 65
 Fax No : 0 266 249 46 67
 Web Adresi : www.koseinsaat.com.tr 
 E-mail Adresi : nuricakmak@koseinsaat.com.tr
Nuri ÇAKMAK 1972 yılında İzmir`de doğdu. Babasının görevi nedeniyle ilk, orta ve lise eğitimini çeşitli illerde tamamladıktan sonra Dumlupınar Üniversitesi İnşaat Teknikerliği Bölümünden mezun oldu. Köse İnşaat San.Tic.Ltd.Şti.`nin ortaklarından olan ÇAKMAK, evli ve iki çocuk babasıdır.
Selçuk SAVAŞ
 Ünvanı  : YÖNETİM KURULU ÜYESİ 
 İşyeri Ünvanı : SAVAŞLAR TES.TAHÜ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
 Adres : ESKİ KUYUMCULAR MAHALLESİ ÇAVUŞ SOKAK NO:13 BALIKESİR 
 Tel No. : 0 266 241 03 39 
 Fax No : 0 266 257 17 90 
 Web Adresi :  www.savaslar.com 
 E-mail Adresi : selcuk@savaslar.com
1967 yılında Ankara`da doğdum. Sırası ile Dumlupınar İlkokulu, Karesi Orta Okulu, Merkez Endüstri Meslek ve Teknik Lise (Elektrik) ve Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden 1988 yılında mezun oldum. Daha sonra Balıkesir`de proje mühendisliği, soğutma gurupları imalatı üzerine iş yerimde çalışmaya başladım. Askerlik görevimi 213.Dönem yedek subay olarak Jandarma İnşaat Gurup Komutanlığı`nda yaptıktan sonra mevcut işimde (Savaşlar Tesisat Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şti.) iş hayatıma devam etmekteyim. Tekno-Sav markalı soğutma cihazları ve poliüretan sandeviç panel üretimi ve taahhüt işleri yapmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım. BASİAD, ESSİAD, EMO üyeliklerim devam etmekte olup, 1993 yılından itibaren Elektrik Mühendisleri Odası İl Temsilci Yardımcılığı görevini sürdürmekteyim.
Metin BAYKAN
 Ünvanı  : YÖNETİM KURULU ÜYESİ 
 İşyeri Ünvanı : BAYKAN MOBİLYA SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 
 Adres : HİSARİÇİ MH. BOZKURT SK. NO:57 BALIKESİR 
 Tel No. : 0 266 249 43 60 
 Fax No : 0 266 249 54 50 
 Web Adresi : www.baymob.com.tr 
 E-mail Adresi : m.baykan@hotmail.com 
Metin Baykan 1964 Yılında Balıkesir’de doğmuştur. Lise eğitimini tamamladıktan sonra 1980 yılında mobilya ticareti ile iş hayatına giriş yapmıştır. Baykan Mobilya Markası ile ticarete başlayan Metin Baykan 1990 yılında Yeni Sanayi Sitesinde mobilya sektöründe imalata adım atmıştır. Bundan sonraki yıllar imalat ve ticaret birlikte devam etmiştir. 2002 yılında imalatın genişleme ihtiyacı doğrultusunda Ağır Sanayi Bölgesindeki fabrika faaliyete geçmiştir. Baykan Mobilya 2012 yılında üretim sahasına Balıkesir Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasını da ekleyerek, üretim, ticaret ve ihracat şeklinde gelişen bir iş hayatı meydana getirmiştir. Metin Baykan evli ve 3 erkek çocuk babasıdır.
AHMET KALAN
 Ünvanı  :  YÖNETİM KURULU ÜYESİ
 İşyeri Ünvanı :  ENERJİ MADENCİLİK NAK.SAN.TİC.A.Ş.
 Adres :  İSAALAN KÖYÜ KEPSUT/BALIKESİR
 Tel No. :  0266 582 1260
 Fax No :  0266 582 1263
 Web Adresi :  
 E-mail Adresi :

ahmet_kalan_77@hotmail.com

 Dernek Sicil No :  1148
 Dernek Kayıt Tarihi :  29.12.2014