BASİAD Balıkesir’in Menfaatleri İçin Çalışan Bir Ortak Fayda Kuruluşudur.
ANASAYFA
YÖNETİM
KOMİSYONLAR
ÜYELERİMİZ
SÜTUNLU KONAK
İLETİŞİM
          ENGLISH  
Tüzük Basiad Tarihçe Etik Basiad Vizyonu Yönetim Kurulu Başkanın Mesajı Komisyonlar Üyeler Onursal Üyeler Yüksek İstişare Konseyi Sütunlu Konak Basiad Blog Etkinlikler Raporlar Basın Bültenleri Kurumsal Kimlik Logo Basiad Evrensel Görüş Algısı Balıkesir Fotoğrafları

BASIAD Balıkesir Bankacılık 2012 Sektör Raporu


Değerli Dostlarım,

Ülkemizin ve Bölgemizin umutlu geleceği için, ekonomi politikalarının oluşturulmasına, üyelerimizin rekabe gücünün artmasına, gelişen ticari entegrasyona katkı sağlamak isteyen, birlikte olmak isteyen iş insanları, 1991 yılında değerimiz BASİAD’ı kurdular. Bu hedefe ilerlerken, ‘tarafsızlık’, ‘şeffaflık’, ‘demokrasi’, ‘insana ve çevreye saygı’, BASİAD ailesinin temel değerlerini oluşturdu. 

 

Ülkemizin ve Bölgemizin umutlu geleceği için, ekonomi politikalarının oluşturulmasına, üyelerimizin rekabet gücünün artmasına, gelişen ticari entegrasyona katkı sağlamak isteyen, birlikte olmak isteyen iş insanları, 1991 yılında değerimiz BASİAD’ı kurdular. Bu hedefe ilerlerken, ‘tarafsızlık’, ‘şeffaflık’, ‘demokrasi’, ‘insana ve çevreye saygı’, BASİAD ailesinin temel değerlerini oluşturdu. 

Anlaşmaya bağlı ortak karar alma ve bayrağı devir alma çerçevesinde yeni şekillenen BASİAD Yönetimi olarak, “Balıkesir’in üyeleriyle en güçlü, giderek bölgesel anlamda daha yaygın, söylemleriyle en etkin, ortaya koyacaklarıyla en yararlı Derneği” olarak anılmasını sağlamanın peşinde ter akıtacağız.

BASİAD’da Sanayici var, Tüccar var, İş Dünyası var, Teknik Mesleki sektörler var, Kadın İşveren var. Burada, derdi Balıkesir ve Balıkesir ekonomisi olan, birlik ve beraberliği hedef edinmiş, hayata ve doğaya yüreğini açmış insanlar var.... Burada Balıkesir’in zenginliği ve sinerjisi var...

BASİAD’ta bulunan iş insanları;  sadece şirketlerinin büyümesi için değil, üye oldukları sivil toplum kuruluşlarında, aldıkları görevle, daha büyük, daha güçlü ve daha yaşanabilir bir Balıkesir için çaba gösteriyor.

BASİAD’ın, bağımsız ve gönüllü yapısıyla Türk sivil toplum hayatında önemli bir örnek oluşturduğu kanısındayım. Güçlenmesi, ileri gitmesi ve ülke genelinde rol model olması için herkese ve her kuruluşa eşit mesafede ve önyargısız durma şeklinin zedelenmemesine azami özeni göstermek en önemli düsturumuz olacaktır.

Gücümüzü üyelerimizden, ideallerimizi iş ahlakı kurallarından, etkinliğimizi bağımsızlık, gönüllülük, şeffaflık ve tarafsızlık ilkemizden aldığımızı ifade etmek isterim.

Tüm halkın desteğine, fırsat eşitliğine dayanan, insan haklarını güvenceye alan yönetim biçiminin ekonomik gelişmeyle at başı gitmesi gerektiğine inanmaktayız. Cumhuriyet ilkeleri, hukukun üstünlüğü ve Avrupa Birliği’ne üyelik konusunun güçlü yapının gelecek nesillere ‘Çağdaş Türkiye’ bırakmanın reçetesi olacağına inanmaktayız.

Bizler, gelişmiş ülkelerin standartlarını yakalamış, demokrasinin iliklere kadar işlediği, kurumlar arası gerilimlerin yaşanmadığı, gelecek kaygısı yaşanmayan bir ülkede üretmeye, koşmaya, çalışmaya, ter dökmeye devam etmek istiyoruz. 

Misyonumuz; Başarılı, huzurlu ve bereketli bir iş hayatımız olsun diye bölgemizde yaşayanların ve sizlerin mutluluğunu sağlamaktır.

 

 
Saygılarımla,
Ümit Baysal
Yönetim Kurulu Başkanı