Maliye Kamudan Tasarruf Bekliyor
BASİAD Balıkesir’in Menfaatleri İçin Çalışan Bir Ortak Fayda Kuruluşudur.
ANASAYFA
YÖNETİM
KOMİSYONLAR
ÜYELERİMİZ
SÜTUNLU KONAK
İLETİŞİM
          ENGLISH  
Tüzük Basiad Tarihçe Etik Basiad Vizyonu Yönetim Kurulu Başkanın Mesajı Komisyonlar Üyeler Onursal Üyeler Yüksek İstişare Konseyi Sütunlu Konak Basiad Blog Etkinlikler Raporlar Basın Bültenleri Kurumsal Kimlik Logo Basiad Evrensel Görüş Algısı Balıkesir Fotoğrafları

BASIAD Balıkesir Bankacılık 2012 Sektör Raporu


Maliye Kamudan Tasarruf Bekliyor

Isınma, elektrik, kırtasiye gibi mal ve hizmet alımlarını içeren cari harcamaların kontrol altına alınması için geçen yıl başlatılan projenin bu yıla ilişkin duyurusu da yapıldı. Buna göre, kamu kurum ve kuruluşları hazırladıkları projeleri Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’ne iletecekler. Başvuruda proje ve işe sağlanacak desteğin değerlendirilebilmesi için işin

Maliye Kamudan Tasarruf Bekliyor

Pazartesi, 03 Temmuz 2017

Isınma, elektrik, kırtasiye gibi mal ve hizmet alımlarını içeren cari harcamaların kontrol altına alınması için geçen yıl başlatılan projenin bu yıla ilişkin duyurusu da yapıldı.

Buna göre, kamu kurum ve kuruluşları hazırladıkları projeleri Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’ne iletecekler. Başvuruda proje ve işe sağlanacak desteğin değerlendirilebilmesi için işin konusu, amacı, başarı ölçütleri, bilimsel ve teknolojik niteliği, iş planı, yönetimine yönelik bilgiler ve cari harcamaların rasyonelleştirilmesi açısından yapılması beklenen katkı ile tahmini maliyet tabloları Maliye’ye verilecek.

Projeler için destek Maliye Bakanlığı’nın ilgili ödeneğinden tahsis edilecek. Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’ne gelen projeler cari harcamaları azaltıcı, tasarruf ve etkinlik sağlayıcı olma esaslarına göre değerlendirilecek. Maliye Bakanı onaylarsa destek sağlanacak. Proje veya işin bitiminden itibaren üç ay içinde projenin sonuçlarını hazırlayan bir rapor hazırlanarak Maliye Bakanlığı’na gönderilecek.

GÜNEŞ ENERJİSİNE DESTEK

Yetkililer, kamu kuruluşlarının projelerini getirdiklerini örneğin güneş ya da rüzgar enerjisini projelerini desteklediklerini belirterek, proje güneş enerjisi sistemini getirmekse projenin öncelikle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na gönderildiğini, teknik değerlendirmenin yapıldığını onaylanırsa da Maliye’nin ödenek verdiği söylediler. Öte yandan 2018 yılına ilişkin bütçe tasarısı hazırlıkları başladı. Maliye Bakanlığı kamu kurum ve kuruluşlarına gönderdiği yazı ile 2018 yılı bütçe dönemi, 2018-2020 orta vadeli program için ödenek ihtiyaçlarını, gelir tahminlerini içeren bütçe tekliflerini 10 Temmuz 2017 tarihine kadar e-bütçe sistemi üzerinden girecekler. Eylül ayının ilk haftası Bakanlar Kurulu orta vadeli programı kabul edecek. Daha sonra da kamu kuruluşlarının ödenek teklif tavanlarını gösteren mali plan eylül ayının 15’ine kadar yayımlanacak.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr