BASİAD ın Yeni Başkanı ÜMİT BAYSAL Oldu.
BASİAD Balıkesir’in Menfaatleri İçin Çalışan Bir Ortak Fayda Kuruluşudur.
ANASAYFA
YÖNETİM
KOMİSYONLAR
ÜYELERİMİZ
SÜTUNLU KONAK
İLETİŞİM
          ENGLISH  
Tüzük Basiad Tarihçe Etik Basiad Vizyonu Yönetim Kurulu Başkanın Mesajı Komisyonlar Üyeler Onursal Üyeler Yüksek İstişare Konseyi Sütunlu Konak Basiad Blog Etkinlikler Raporlar Basın Bültenleri Kurumsal Kimlik Logo Basiad Evrensel Görüş Algısı Balıkesir Fotoğrafları

BASIAD Balıkesir Bankacılık 2012 Sektör Raporu


BASİAD ın Yeni Başkanı ÜMİT BAYSAL Oldu.

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği 13. Genel Kurulu 24 Haziran 2021 Perşembe akşamı Balıkesir’de yapıldı. Divan Başkanlığını GÜNMARSİFED Başkanı İsa Tamer Çelik’in yaptığı Genel Kurul’da yapılan seçim sonucu Ümit BAYSAL BASİAD’ın yeni başkanı olarak oy birliği ile seçildi.  

BASİAD’ın Yeni Başkanı ÜMİT BAYSAL Oldu.

“BASİAD’ın Unvanı Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği Olarak Değişti.”

 

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği 13. Genel Kurulu 24 Haziran 2021 Perşembe akşamı Balıkesir’de yapıldı. Divan Başkanlığını GÜNMARSİFED Başkanı İsa Tamer Çelik’in yaptığı Genel Kurul’da yapılan seçim sonucu Ümit BAYSAL BASİAD’ın yeni başkanı olarak oy birliği ile seçildi.  

 

26 Haziran 2021-Balıkesir / BASİAD 13. Genel Kurulunu yaptı. Genel Kurulda kuruluşundan bu yana 30 yıldır kullanılan “Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği” Unvanı, “Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği” olarak değiştirildi.

 

Yapılan seçim sonucu Yönetim Kuruluna;

Ümit BAYSAL

Selçuk SAVAŞ 

Neriman KÖYBAŞI

Necmi SEZEN

Cengiz ULUS

Barış SAĞLAM

Aytuğ YARMAZ

Kağan FAZIL

Ahmet KALAN

Hüseyin Yüksel CAMCIOĞLU

Abdullah YANAR seçildiler. Neriman KÖYBAŞI BASİAD tarihinde Yönetim Kuruluna seçilen ilk

Kadın üye oldu.

 

12. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bekki Genel Kurulda Yaptığı konuşmada:

“Altı yıl önce biz, güçlü bir Balıkesir hayaliyle yola çıktık. Amacımız, “güçlü bir geleneği, güçlü bir geleceğe” taşımaktı. Bizi ayakta tutan, bu güzel şehrin potansiyeline ve insanımıza olan inancımız oldu. “Güçlüyüz” demekle “güçlü şehir, güçlü ülke” olunmuyor! Ülkeleri ve şehirleri güçlü yapan; özgürlükler, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygıdır.

 

Güçlü olmak; çoğulculuk, hoşgörü, adalet, dayanışma, kadın-erkek eşitliğinin sağlanması ve çağdaş bir eğitim sistemiyle mümkündür. Köklerini Cumhuriyet’te bulan bu değerler, Balıkesir’in hayalimizdeki geleceği için bize yolumuzda hep ışık tuttu. Bugünkü muhasebemiz her şeyden önce şunu gösteriyor: Hepimizin Atatürk’e ve Cumhuriyet’e minnet borcu var!

Bugünkü muhasebemiz şunu gösteriyor: Balıkesir’e dünyadaki konumunu ve saygınlığını geliştirme borcumuz var! Bugünkü muhasebemiz şunu gösteriyor: Balıkesir’e yeniden ve eskisinden daha da sağlam bir birlik ve beraberlik borcumuz var!”

 

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BASİAD) Başkanı Ümit BAYSAL: “BASİAD’ın 30 yıllık yolculuğuna Başkanlarımız, Fethi Demirci, Ahmet Tevfik Aykul, Hazım Köse ile başladık. Camiamıza büyük katkıları olan 4. Başkanımız Ekrem İzci ağabeyimizi kaybettik. Buradan sizlerin huzurunda kendisini rahmet ve şükran ile anıyorum. 5. Başkanımız İsa Tamer Çelik BASİAD’a yaptığı büyük katkıların ardından; Güney Marmara Bölgesi için büyük öneme sahip GÜNMARSİFED’in kurulmasında büyük rol alarak başkanlığını yaptı. Kendisini kutluyor ve teşekkür ediyorum. Bugün bayrağı devralmaya hazırlanmaktan onur duyduğum Abdullah Bekki Başkanımız BASİAD’a duyulan güven ve yüklenen nitelikli kalkınma vizyonunu çok üst seviyelere çekti. Kendisine 6 yılı aşkın süre ile BASİAD’a yaptığı katkı ve hizmetlerinden dolayı sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

 

Şüphesiz BASİAD tüm gücünü siz üyelerinden almaktadır. Gönüllük esası ile kendi özel ticaretlerinin yanında ülke meselelerini, toplumun meselelerini kendine dert edinen ve ülke menfaatlerine katkı yapmak için irade koyan iş dünyası fertlerinden.

 

Bugün 30. Kuruluş yıl döneminde tüm beklentiler altında bizlere yönetim görevi vererek büyük bir güven doğrultusunda hedef göstereceğinize inanıyoruz. Her birinize yönetim kurulumuz adına şükranlarımı sunuyorum. Aldığımız sorumluluğun ve beklentilerin sonuna kadar farkındayız. Sizlere layık olmak ve BASİAD Bayrağını ilerilere götürüp yeni sahiplerine teslim edinceye kadar tüm gücümüz ile hizmet edeceğiz. “ dedi.

 

Genel Kurulun son bölümünde 12. Dönem Yönetim Kurulu Üyelerine ve yeni BASİAD Üyelerine plaketleri verildi.

Resim Galerisi