BASİAD Heyeti Ankara Zirve Temasları.
BASİAD Balıkesir’in Menfaatleri İçin Çalışan Bir Ortak Fayda Kuruluşudur.
ANASAYFA
YÖNETİM
KOMİSYONLAR
ÜYELERİMİZ
SÜTUNLU KONAK
İLETİŞİM
          ENGLISH  
Tüzük Basiad Tarihçe Etik Basiad Vizyonu Yönetim Kurulu Başkanın Mesajı Komisyonlar Üyeler Onursal Üyeler Yüksek İstişare Konseyi Sütunlu Konak Basiad Blog Etkinlikler Raporlar Basın Bültenleri Kurumsal Kimlik Logo Basiad Evrensel Görüş Algısı Balıkesir Fotoğrafları

BASIAD Balıkesir Bankacılık 2012 Sektör Raporu


BASİAD Heyeti Ankara Zirve Temasları.

Balıkesir Sanayici ve İş Adaları Derneği (BASİAD) 16/17/18 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu. Anıtkabir’e askeri tören ile çelenk sunan BASİAD heyeti ilimiz ile ilgili konuları görüşmek üzere bir çalışma yemeğinde Balıkesir Milletvekilleri ile bir araya geldi. Son gün programında TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadoğlu, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ile görüşen heyetimiz son olarak iş dünyası ile ilgili taleplerini Ekonomi 

BASİAD Heyeti Ankara Zirve Temasları.

Balıkesir Sanayici ve İş Adaları Derneği (BASİAD) 16/17/18 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu. Anıtkabir’e askeri tören ile çelenk sunan BASİAD heyeti ilimiz ile ilgili konuları görüşmek üzere bir çalışma yemeğinde Balıkesir Milletvekilleri ile bir araya geldi. Son gün programında TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadoğlu, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ile görüşen heyetimiz son olarak iş dünyası ile ilgili taleplerini Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi’ye iletti.

 Balıkesir 19.11.2017 / Başkanlığını Abdullah Bekki’nin yaptığı BASİAD heyeti bir dönemdir çalışmalarını yürüttüğü ve hazırlığını tamamladığı konularla ilgili temaslarda bulunmak üzere Ankara ziyaretini gerçekleştirdi.  

 BASİAD Heyeti Cuma günü programına askeri tören eşliğinde Anıtkabir’e çelenk sunumu ile başladı. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelengimizi Başkan Abdullah Bekki askerlerin eşliğinde koydu. BASİAD Başkanı ardından Anıtkabir Anı defterine yazısını yazarak imzaladı.

 Başkan Bekki Anıtkabir Defterine: “Büyük Atatürk, Balıkesir İş dünyamızın önder kuruluşu BASİAD’ın yöneticileri olarak, İş Dünyası Zirvesi öncesinde huzurundayız. Büyük fedakarlıkla kurulan bu vatan, bize en büyük emanetinizdir. Çizdiğiniz yolu, gösterdiğiniz hedefleri asla unutmayacağız.

 Balıkesir İş Dünyası olarak, başta siz ve silah arkadaşlarınız olmak üzere, ülkemizin düşmanlardan temizlenmesinde ve Cumhuriyetimizin kurulmasında canları pahasına savaşan tüm şehitlerimizi minnet ve şükran duygularımızla anıyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın ki emanetiniz, ilelebet payidar kalacaktır. 17.11.2017” şeklinde yazısını yazarak izleyenlere sesli olarak okudu. Heyetimiz 17 Kasım 2017 Cuma günü Anıtkabir’i ziyaret eden binlerce öğrenci ve her kesimden yüzlerce ziyaretçiyi görmekten dolayı çok duygulandıklarını ifade etti. Yaklaşık 3 Saat süren tören ve ziyaretin ardından Heyetimiz Balıkesir Milletvekilleri ile buluşmak üzere Anıtkabir’den ayrıldı.

 17 Kasım 2017 Cuma günü saat 13:30’da Güniz Sokak’ta Balıkesir Milletvekillerimiz Sema Kırcı, Ahmet Akın, İsmail Ok, Kasım Bostan, Mehmet Tüm, Namık Havutça ile heyetimiz bir çalışma yemeğinde bir araya geldi. BASİAD Başkanı Abdullah Bekki” Balıkesir ortak çıkarları doğrultusunda bir olmak, birlikte olmak, sorunları işbirliği ile çözmek en büyük dileğimizdir. Sizleri gerek iş dünyamızın sorunları gerekse Balıkesir’in gelişişimi adına Balıkesir’de daha çok bir arada görmek istiyoruz. Uzlaşı ve işbirliği ikliminin şehrimizde daha fazla hissedilmesini arzuluyoruz. Davetimize katıldığınızdan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Teşekkür ederiz” dedi. Heyet üyelerimiz kısaca kendilerini tanıtarak sektörleri ile ilgili bilgiler verdiler. Balıkesir Milletvekillerimiz kısaca çalışmaları ile ilgili bilgi verdiler. Çalışma yemeğine Milletvekillerimizin yanı sıra davetlimiz olan Ankara Balıkesirliler Derneği Başkanımız Servet Camgöz ile hemşerimiz Yargıtay Savcımız A.Kadir Karakaş’ta katıldılar.

 Toplantıda Balıkesir ile ilgili çeşitli konular ele alındı. Gündem’de olan yerli otomobil meselesi ele alındı. Milletvekillerimiz yerli otomobil üretiminin Balıkesir’de yapılması için ortamın uygun olduğunu, bu konuda lobi çalışması yapılması gerektiği inancında olduklarını söylediler. Bu konu ile ilgili Balıkesir’de de bir araya gelinebileceğini ve iş adamları ile birlikte konunun üzerine gidilmesi gerektiğini ifade ettiler. Heyetimiz yerli otomobil üretiminin Balıkesir’de yapılması ile ilgili yapılacak lobi çalışmalarına her türlü desteği vereceklerini ifade ederek bu konuda en kısa sürede Balıkesir’de Milletvekillerimiz, İl Yöneticilerimiz ve İş Dünyası ile bir araya gelmeyi arzu ettiklerini söylediler.

 Heyetimiz 18 Kasım 2017 Cumartesi sabahı saat 09:30’da TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadoğlu ve TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ile ekonomi ve ihracat odaklı bir görüşme gerçekleştirdi. Başkan Bekki İhracat hedeflerimizi ve sorunlarımızı anlattı. Heyetimiz Cumartesi programı çerçevesinde Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi’ye ağırlıklı olarak İhracat KDV iadesi, peşin ödenen vergiler ve yatırımlara yönelik destekler ile ilgili sorun ve taleplerini iletti.

 

Resim Galerisi