BASİAD Heyeti Pirelli Fabrikasını Ziyaret Etti.
BASİAD Balıkesir’in Menfaatleri İçin Çalışan Bir Ortak Fayda Kuruluşudur.
ANASAYFA
YÖNETİM
KOMİSYONLAR
ÜYELERİMİZ
SÜTUNLU KONAK
İLETİŞİM
          ENGLISH  
Tüzük Basiad Tarihçe Etik Basiad Vizyonu Yönetim Kurulu Başkanın Mesajı Komisyonlar Üyeler Onursal Üyeler Yüksek İstişare Konseyi Sütunlu Konak Basiad Blog Etkinlikler Raporlar Basın Bültenleri Kurumsal Kimlik Logo Basiad Evrensel Görüş Algısı Balıkesir Fotoğrafları

BASIAD Balıkesir Bankacılık 2012 Sektör Raporu


BASİAD Heyeti Pirelli Fabrikasını Ziyaret Etti.

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İşadamları Heyeti sanayi tesislerinin incelenmesi ve iyi uygulamaların Balıkesir işletmelerinin tecrübesine katkı sağlaması amaçlı gezileri çerçevesinde Kocaeli’nde kurulu bulunan Pirelli Fabrikasını ziyaret etti. Pirelli firmasını Balıkesir için önemli kılan bir diğer husus ise firmanın CEO’su olan Alp Günvaran’ın bir Balıkesirli olarak iş dünyasında elde ettiği 

BASİAD Heyeti Pirelli Fabrikasını Ziyaret Etti.

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İşadamları Heyeti sanayi tesislerinin incelenmesi ve iyi uygulamaların Balıkesir işletmelerinin tecrübesine katkı sağlaması amaçlı gezileri çerçevesinde Kocaeli’nde kurulu bulunan Pirelli Fabrikasını ziyaret etti. Pirelli firmasını Balıkesir için önemli kılan bir diğer husus ise firmanın CEO’su olan Alp Günvaran’ın bir Balıkesirli olarak iş dünyasında elde ettiği başarının göstergesi olmasıdır.

Balıkesir 19 Ocak 2017;BASİAD Heyeti 18 Ocak 2017 Çarşamba günü Kocaeli’nde kurulu bulunan Pirelli fabrikasını ziyaret etti. Heyetimizi Pirelli CEO’su olan şehrimiz iş dünyasının tanınmış işadamlarından Orhan Günvaran’ın oğlu olan Alp Günvaran karşıladı. Balıkesirli iş adamlarına fabrika ile ilgili geniş sunumun ardından, tanıtım amaçlı alanlar ve üretim sahası gezdirilerek fabrika, sektör ve üretim teknikleri ile ilgili bilgiler aktarıldı.

Dünyada önemli bir marka değeri olan Pireli firması, Türkiye’de ilk yabancı yatırımlardan biri ve aynı zamanda ilk lastik üretimi yapan fabrikası konumunda. 57 Yıldan bu yana Türkiye’de üretim yapıyor ve istihdama katkı sağlıyor. 3 vardiya halinde üretim yapılan fabrikada Pirelli Firması 6 bin kişiye istihdam imkanı sağlıyor.  Tesis; Kocaeli’nde 215 bin metrekare açık ve 130 bin metrekare kapalı alan üzerinde kurulu bulunuyor. Aynı çatı altında 3 değişik üretim yapılıyor. Pirelli 3 yıldan bu yana Formula 1 yarışlarının ana sponsoru konumunda ve dünyadaki  F1 lastiklerinin üretimi de Kocaeli’nde kurulu  fabrikada yapılıyor. Kamyon lastiğinde 818 bin adet üretim kapasitesine sahip. Oto lastiğinde ise 5.2 milyon adet kapasiteye sahip. 675 adet değişik lastik ölçüsünde üretim yapılıyor. 

Pirelli CEO’su Alp Günvaran: “Doğma büyüme Balıkesirli biri ve Balıkesir’den hiçbir zaman kopmayan biri olarak bu görevde bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Balıkesir iş dünyası temsilcilerini Pirelli Fabrikasında ağırlamak ise bizler için ayrı bir gurur kaynağıdır.” dedi.

BASİAD Başkanı Abdullah Bekki: “ Öncelikle ifade etmek istediğim konu; her ne kadar yetişmiş insanımızın Balıkesir’de istihdamını arzulasak ta; Türkiye’nin önemli tesislerinde, önemli markalarında Balıkesir’de yetişmiş değerlerimizi görmek büyük bir gurur kaynağıdır. Ben şahsen Alp Günvaran’ı canı gönülden kutluyorum. Başarılarla dolu iş hayatının huzurlu ve verimli bir şekilde devam etmesini diliyorum. Aynı zamanda bugün bir babanın gözünde evladın başarısı ile şekil almış büyük bir gururu görüyorum. Biz BASİAD olarak bu gezileri; her gün zorlaşan rekabet ve gelişen teknolojik ortamda; gelişmeleri yakından takip etmek, güzel iş örneklerini görmek, incelemek, değerlendirmek ve bunları kendi işlerimiz ile kıyaslayarak, Balıkesir iş hayatının gelişimine katkı yapacak şekle dönüştürmek için gerçekleştiriyoruz. Bugün bu amaçla gerçekleştirdiğimiz Pirelli fabrikası ziyaretinden bilgi ve deneyim dağarcığımıza ilave yaparak dönmenin hazzı içindeyim. Başta Pirelli CEO’su Alp Günvaran, Endüstri Direktörü Hakan Yalnız ve tüm Pirelli Ekibine Balıkesir İş Dünyası adına teşekkür ederim.” dedi.  

 

 

Resim Galerisi