BASİAD 9.DÖNEM 2.VİZYON TOPLANTISI OTEL BASRİDE YAPILDI
BASİAD Balıkesir’in Menfaatleri İçin Çalışan Bir Ortak Fayda Kuruluşudur.
ANASAYFA
YÖNETİM
KOMİSYONLAR
ÜYELERİMİZ
SÜTUNLU KONAK
İLETİŞİM
          ENGLISH  
Tüzük Basiad Tarihçe Etik Basiad Vizyonu Yönetim Kurulu Başkanın Mesajı Komisyonlar Üyeler Onursal Üyeler Yüksek İstişare Konseyi Sütunlu Konak Basiad Blog Etkinlikler Raporlar Basın Bültenleri Kurumsal Kimlik Logo Basiad Evrensel Görüş Algısı Balıkesir Fotoğrafları

BASIAD Balıkesir Bankacılık 2012 Sektör Raporu


BASİAD 9.DÖNEM 2.VİZYON TOPLANTISI OTEL BASRİDE YAPILDI

Uzun bir aradan sonra yapılan BASİAD 2.Vizyon Toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Sn.İsa Tamer ÇELİK; Bağımsız ve gönüllü bir iş dünyası olan derneğimiz BASİAD’a değer kattığı için üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti ve şu şekilde sözlerine devam etti: “Hem Küresel kriz hem de ülke olarak yaşadığımız sosyal anlamdaki kriz bizi bu günlerde hep birlikte daha da kaynaşarak tek ses ve tek yürek olmaya zorlamaktadır. Bunun için hepimizin güçlü olması gerekiyor.
Uzun bir aradan sonra yapılan BASİAD 2.Vizyon Toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Sn.İsa Tamer ÇELİK; Bağımsız ve gönüllü bir iş dünyası olan derneğimiz BASİAD’a değer kattığı için üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti ve şu şekilde sözlerine devam etti: “Hem Küresel kriz hem de ülke olarak yaşadığımız sosyal anlamdaki kriz bizi bu günlerde hep birlikte daha da kaynaşarak tek ses ve tek yürek olmaya zorlamaktadır. Bunun için hepimizin güçlü olması gerekiyor. Bu gücü sağlayabilmemiz için de birlikte hareket etmemiz, yani birlik olmamız gerekiyor. Biz yönetim kurulu olarak her toplantıda nasıl birlikte hareket edebileceğimizi tartışıyoruz. Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi de işletmelerimizin gider kalemlerinde önemli bir paya sahip olan akaryakıt giderlerini en aza indirmek için yaptığımız çalışmadır.

Bu sisteme dahil olan üye firmalarımız, Haziran ayından itibaren akaryakıt alımına karşılık ortalama %3 oranında indirimden yararlandı. Derneğimize ise %1 oranında kaynak yaratmış olduk. Bu sisteme katılım fazlalaştıkça indirim oranı daha da artacaktır. Bunun dışında ileriki günlerde gündeme getireceğimiz, yine gider kalemleri içerisinde önemli bir paya sahip olan sigorta giderlerimiz ile ilgili bir çalışma da Üyemiz Hakan Güler tarafından başlatılmıştır. Bu ve buna benzer önerilerinizi her hafta pazartesi günleri dernek merkezinde yaptığımız toplantılara katılarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Akaryakıt ile ilgili çalışmamızda görüldüğü gibi toplu katılımlarda birey ve firmalarımız olarak kazancımız artmaktadır. Şimdi neden BASİAD bünyesinde bir şirket kurmaya çalıştığımızdan bahsetmek istiyorum.

Balıkesir’de son yıllarda yaşanan kentsel dönüşüm ile ilgili yapılan çalışmaları hepimiz takip etmekteyiz. Evet şehrimizde özellikle son 5 yılda oldukça ciddi yatırımlar yapıldı ancak biz bu şehrin işadamları olarak bu yatırımlardan ne ölçüde pay alabildik? Hiç alamadık. Kendi şehrimizde bir şeyler yapılırken biz firmalar olarak bunlardan pay alamıyorsak kendimizi dışarıya nasıl anlatabiliriz. Derneğimizde hemen hemen her sektörde imalat yapan, hizmet üreten her türlü firma mevcuttur. Biz yönetim olarak bu firmaları doğru bir organizasyon altında birleştirip şehrimizde büyük bir güç oluşturmalıyız diye düşündük ve Yönetim Kurulumuzla birlikte buna yönelik bir taslak oluşturduk. Bunu planlarken bunca yıllık Balıkesir tarihinde bu ölçekte bir birliktelik hiç olmasa da benzer birlikteliklerde ki olumlu ve olumsuz tüm örnekleri masaya yatırıp, almamız gereken dersleri tartıştık. Sizlerinde arkamızda olduğunuzu düşünerek üye profilimizi, hizmet verdiği sektörleri dikkate aldığımızda bunun üstesinden gelebilecek gücümüz ve arzumuz olduğunu anladık. Şimdi yapmamız gereken yalnızca hep birlikte kenetlenip bu birliği oluşturmaktır. Bu konuda bize destek veren siz değerli üyelerimize teşekkür eder saygılar sunarım. Şimdi hep birlikte katılım sağlayarak güçlü hale getirebileceğimiz şirketimiz ile ilgili fikir ve önerilerinizi tartışmak için sözü siz değerli üyelerimize bırakıyorum.”dedi. Üyelerimiz ile yapılan görüşmeler sonrasında BASİAD üyelerinin ortaklığıyla BASİAD İnşaat İç-Dış Ticaret Anonim Şirketi’nin kurulmasına karar verildi.
Resim Galerisi