BASİAD KADIN KOMİSYONUMUZ, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE BAYAN ÜYELERİ
BASİAD Balıkesir’in Menfaatleri İçin Çalışan Bir Ortak Fayda Kuruluşudur.
ANASAYFA
YÖNETİM
KOMİSYONLAR
ÜYELERİMİZ
SÜTUNLU KONAK
İLETİŞİM
          ENGLISH  
Tüzük Basiad Tarihçe Etik Basiad Vizyonu Yönetim Kurulu Başkanın Mesajı Komisyonlar Üyeler Onursal Üyeler Yüksek İstişare Konseyi Sütunlu Konak Basiad Blog Etkinlikler Raporlar Basın Bültenleri Kurumsal Kimlik Logo Basiad Evrensel Görüş Algısı Balıkesir Fotoğrafları

BASIAD Balıkesir Bankacılık 2012 Sektör Raporu


BASİAD KADIN KOMİSYONUMUZ, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE BAYAN ÜYELERİ

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları Ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Ümit İnceboz "Menopoz Ve Rahim Kanseri" Konusunda Değerli Bilgilerini Bayan Üyelerimiz İle Paylaştı.

BASİAD Dernek Merkezinde gerçekleştirilen panelde, Prof.Dr.Ümit İNCEBOZ, menopoz döneminde östrojen hormonunun eksikliği sebebi ile kalp hastalığı riskinde önemli bir artış meydana geldiğine dikkat çekerek, hanımların bu dönemde düzenli olarak tetkiklerini yaptırmaları gerektiğini belirtti. Bununla beraber, kemik erimesi riski problemlerinin de sıklıkla görüldüğünü belirterek, bunu önlemek için menopoz öncesi dönemlerde vucudun kalsiyum depolaması gerektiğini söyledi. Rahim ve rahim ağzı kanserlerinin kadın genital kanserleri arasında en sık görülen kanser olduğunu belirten Prof.Dr.Ümit İNCEBOZ, bu kanserlerin belirtilerini, tiplerini, korunma yöntemlerini ve koruyucu aşı hakkında bilgiler verdi. Panel sonrasında bayanların merak ettikleri soruları da yanıtlayan Prof.Dr.Ümit İNCEBOZ`a, BASİAD Başkanı İsa Tamer ÇELİK, teşekkür ederek, katkılarından dolayı plaket takdim etti. Kadın Komisyonu üyelerimizden Sayın Nuray ÇELİK ve Sayın Meral BACAKOĞLU da, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün anısına Prof.Dr.Ümit Hanıma ve katılımcılara çiçek verdiler.
Resim Galerisi