BASİAD HEYETİ, ÇİN HALK CUMHURİYETİ`NDEN DÖNDÜ.
BASİAD Balıkesir’in Menfaatleri İçin Çalışan Bir Ortak Fayda Kuruluşudur.
ANASAYFA
YÖNETİM
KOMİSYONLAR
ÜYELERİMİZ
SÜTUNLU KONAK
İLETİŞİM
          ENGLISH  
Tüzük Basiad Tarihçe Etik Basiad Vizyonu Yönetim Kurulu Başkanın Mesajı Komisyonlar Üyeler Onursal Üyeler Yüksek İstişare Konseyi Sütunlu Konak Basiad Blog Etkinlikler Raporlar Basın Bültenleri Kurumsal Kimlik Logo Basiad Evrensel Görüş Algısı Balıkesir Fotoğrafları

BASIAD Balıkesir Bankacılık 2012 Sektör Raporu


BASİAD HEYETİ, ÇİN HALK CUMHURİYETİ`NDEN DÖNDÜ.

Çin’de; Guangzhou Canton Fuarı’nı, Hong Kong, Pekin ve Şanghay’ı kapsayan fuar gezi programından dönen BASİAD heyeti, Çin’in üretim azmine hayran kaldıklarını söylediler.
BASİAD Başkanı İsa Tamer ÇELİK: “Kalkınma hızında, gelişmekte olan ekonomide, dünyada ikinci sırada bulunan Çin Halk Cumhuriyetinde gördük ki çoluk çocuk, kadın, erkek herkes üretiyor. Edindiğimiz izlenimler, önümüzdeki 10 yıl içinde Çin’in dünya ekonomisinde birinci sıraya oturacağı yönünde.” diye konuştu. Türk firmaları olarak, Çinli meslektaşlarından büyük ilgi gördüklerini belirten BASİAD Başkanı ÇELİK: “Yıllardan beri bir ülke ancak ve ancak üreterek kalkınır diye her yerde söylüyoruz. Çin gezimiz sırasında bunu daha iyi anladık. Çin dünya pazarını eline geçirmiş bir ülke. Çin malı diye küçümsediğimiz Çin’de her çeşit sanayi malı üretilip satılıyor. Her üretilen mal kalitesiz değil, bunların yanı sıra çok kaliteli ürünler de üretiliyor. 10 günlük gezimizde Guangzhou Canton Fuarı, Hong Kong, Pekin ve Şanghay’ı gezerek, Çinli iş adamları ile ikili görüşmeler yaptık. Geziye katılan üyelerimiz açısından faydalı bir deneyim olduğuna inanıyorum. Güzel Türkiye’mizin de kalkınması için söyleyeceğim tek şey: üretim, üretim, daha fazla üretim.” diye konuştu.
Resim Galerisi